ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا (معروف به ویزای 5 ساله)

توضیحات کلی

برای اینکه از سردرگمی و اطلاعات متفرقه و قدیمی در سایر وبسایتها خلاص  بشید متن زیر بخونید چون اون رو با توجه به جدیدترین شرایط و قوانین برای شما تنظیم کردیم. این متن به شما کمک میکنه که بهترین تصمیم رو بگیرید و البته هزینه‌های سرسام آور و غیر ضروری ویزای توریستی کانادا رو هم پرداخت نکنید. پس متن رو تا انتها بخونید و هر سوالی دارید در پایین صفحه بپرسید. ما به سرعت به سوالات شما پاسخ میدیم.

سفر به جایی که کمتر می‌شناسی رو ترجیح میدی یا جایی که قبلا رفتی؟!

 • مقصدت رو انتخاب کن
 • مدت اقامت در کانادا

  ویزای توریستی کانادا به شما اجازه میدهد که برای مدت 6 ماه در کانادا به گشت و گذار بپردازید. اما در حال حاضر امکان دریافت ویزای کاری (Work Permit) و اقامت 3 ساله تا 28 فوریه 2024 وجود داره و اگر تا قبل از این تاریخ وارد کانادا بشید میتونید درخواست اقامت خودتون رو ثبت کنید.

  ویزای کانادا در اصل 10 ساله هست اما بخاطر مدت اعتبار پاسپورتهای ایرانی، اجبارا تا آخرین روز اعتبار پاسپورت شما این ویزا معتبر هست. پس اگر اعتبار پاسپورتهای ایرانی 10 ساله باشه این ویزا هم 10 ساله خواهد بود.

  شرایط مهم برای دریافت

  برای دریافت این ویزا باید شرایط زیر رو داشته باشید. برای اطلاع در مورد هر مورد روی اون کلیک کنید.

  دعوتنامه

  اگر شما یک دعوت کننده از اقوام درجه یک مثل فرزندان، خواهر و برادر یا پدر و مادر داشته باشید شانس دریافت ویزا برای شما بسیار زیاد می‌شود. اطلاعات رسمی و به روز در مورد دعوتنامه را در اینجا ببینید.

  سابقه سفر خوب

  در صورت داشتن سابقه سفرهای توریستی زیاد، حتی اگر از کشورهای شینگن نباشد، شانس دریافت ویزا را خواهید داشت. البته فاکتور سن و سال هم در اینجا بی اهمیت نیست. بطور کلی کانادا به افرادی که دارای سن بالاتری هستن راحت تر ویزا می‌دهد.

  شرایط مالی مناسب

  طبیعتا داشتن شرایط مالی خوب در صدور ویزا تعین کننده است. مخصوصا اگر سابقه سفر خیلی خوب یا دعوت کننده ندارید این فاکتور می‌تواند برای شما سرنوشت ساز باشد. 

  مراحل مهم

  دریافت ویزای کانادا دارای چند مرحله است.

  1. در این مرحله مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت بایستی تکمیل شود. این مرحله حدودا 1 تا 2 هفته طول می‌کشد.
  2. پس از آماده شدن مدارک، بایستی همه آنها را اسکن و آپلود کنید و سپس هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. این مرحله معمولا 2 تا 3 روز طول می‌کشد.
  3. پس از پرداخت هزینه‌ها نوبت به انگشت نگاری می‌رسد. در این مرحله کسانی که در 10 سال گذشته انگشت نگاری کانادا را انجام نداده اند بایستی به یکی از دفاتر VFS کانادا مراجعه کنند.
  4. پس از انجام انگشت نگاری، بسته به شرایط هر متقاضی 2 روز تا 6 ماه زمان لازم است تا پرونده بررسی شود.
  5. در صورت صدور ویزا باید برای پیکاپ آن اقدام نمایید. این مرحله نیز حدودا 3 هفته زمان نیاز دارد.

  هزینه ها

  کسانی که برای اولین بار برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنند باید هزینه انگشت نگاری و بررسی پرونده را پرداخت نمایند. هزینه بررسی پرونده برای هر متقاضی ویزا 100 دلار کانادا است. هزینه انگشت نگاری برای افراد 14 تا 76 ساله 85 دلار کاناداست. افراد زیر 14 سال یا بالای 75 از پرداخت این هزینه معاف هستند.

  اعتبار انگشت نگاری کانادا 10 سال است. به این معنی که اگر قبلا این کار را انجام داده اید و هنوز 10 سال از آن نگذشته باشد می‌توانید بدون پرداخت آن و فقط با پرداخت هزینه انگشت بررسی پرونده برای دریافت ویزا اقدام کنید.

  پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا

  اطلاعات کامل در مورد پیکاپ را در اینجا ببنید

  دروغی به نام دعوتنامه!

  بسیاری از موسسات ادعا می‌کنند که برای افزایش شانس دریافت ویزا برای شما دعوتنامه تهیه می‌کنند. اولا هیچ فردی حاضر نیست برای شخصی که نمی شناسد دعوتنامه ارسال کند و عواقب پناهندگی آن را بپذیرد. در بهترین حالت دعوتناه ادعا شده یک ووچر هتل یا ثبت نام در یک نمایشگاه است و مطلقا ارزش پرداخت هزینه‌های گزاف پیشنهاد شده را ندارد.

  مدارک مورد نیاز

  1. اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار
  2. تمامی پاسپورت های گذشته که در آنها مهر ویزا درج شده باشد
  3. یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
  4. دعوتنامه (اطلاعات کامل را در اینجا ببینید)
  5. ترجمه شناسنامه
  6. ترجمه سند ازدواج
  7. ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان
  8. ترجمه اسناد ملکی
  9. ریز پرینت حساب بانکی به زبان انگلیسی برای 4 ماه گذشته
  10. سپرده‌های بانکی
  11. ترجمه جواز کسب، پروانه تاسیس، آگهی تاسیس و آگهی تغییرات
  12. ترجمه مالیات پرداخت شده سال آخر
  13. ترجمه گواهی اشتغال به کار (تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر و مدت زمان مرخصی قید شود)
  14. ترجمه حکم کارگزینی
  15. ترجمه فیش حقوقی 3 ماه آخر
  16. ترجمه لیست بیمه 3 ماه آخر
  17. تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (از اینجا دانلود کنید)